Aranż mieszkalnych wnętrz – retro vs ewolucja

XXI wiek cechuje się naturalnością, a nie luksusem, do jakiego Polacy z wielu względów przywykli oraz jaki powodował zagracenie przestrzeni mieszkalnej. Ludzie coraz to bardziej przywiązują uwagę do wyglądu swoich mieszań, domów czy willi, przez co każdy ich ruch w tym kierunku jest adekwatnie przemyślany.

Dziś nie upycha się wszystkiego w przysłowiowym m2, lecz aranżuje się wnętrze. W czasie aranżacji powierzchni wolno korzystać wpierw z projektantów mieszkalnych wnętrz, jacy zaprojektują każde pomieszczenie w budynku, a następnie z usług dekoratora wnętrz, jaki zatroszczy się o każdy detal w osobistym „Eldorado” konsumenta. Do aranżacji wnętrza stosuje się wiele materiałów dostępnych na rynku poniekąd w każdym kolorze, rozmiarze czy stylu. Zwraca się ekscentryczną uwagę na funkcjonalność, wygląd i trendy.

Dzisiaj najbardziej cieszą się popularnością: świece, sznurkowe dywany, lampiony, elektryczne kominki i przenigdy nie schodzące z piedestału poduchy, które umilają każde wnętrze. Aranżacja mieszkalnych wnętrz przydatna jest każdemu, kto chce czuć się we własnej powierzchni niczym jak w niebie – oto architektura wnętrz Warszawa. Jeśli stare meble zalegają w garażu, strychu, piwnicy, a my jesteśmy zwolennikami stylu retro, należałoby sprawić jak wykorzystać własne chęci i talent do stworzenia niepowtarzalnego salonu. To naturalnie dzięki łączeniu nowoczesnych mebli ze starymi jesteśmy w stanie zdobyć atrakcyjną aranżację w stylu lat 60/70- tych. Meble, jakich lata świetności już dawno minęły możemy wybitnie łatwo zmienić za pomocą stereotypowej farby czy nowych szczegółów.

To naturalnie dzięki odświeżeniu starych szaf, regałów poprzez zdobienie ich metodą np. decoupage uzyskują one całkiem innowacyjny wygląd oraz stanowią atrakcyjny detal wnętrza. Wystarczy jedynie odrobinę wyobraźni, minimum funduszy, zdolności artystycznych żeby stworzyć swój bezprzykładny oraz unikalny salon w stylu retro. Nowoczesne techniki odświeżania, wymiany obić, tapicerek sprawiają, że nie ma nic łatwiejszego aniżeli zmiana wyglądu swojej starej sofy, a odpowiednie lakiery do drewna stosownie zakonserwują odmienione wizualnie wiekowe meble. By stworzony przez nas salon w całości prezentował styl retro nie jesteśmy w stanie zapomnieć o jego ścianach. Dzięki najnowszej technice tworzenia fototapet jesteśmy w stanie samodzielnie dostosować odpowiedni wzór pasujący do stworzonego przez nas wnętrza, który następnie będziemy mogli przenieść na nasze ściany.

1 Komentarz

  1. Chcesz nadać wnętrzu unikalnego, niepowtarzalnego charakteru? Rozwiązaniem jest fototapeta z własnym zdjęciem. Sprawdź rozwiązana na stronie fototapeta. Zobaczysz, jakie to proste. Możesz także wybrać jeden z gotowych wzorów, oferujących całą gamę kolorystyki i motywów. Fototapeta to rozwiązanie wygodne, a przy tym trwałe i unikalne. Sam wykreuj swoje otoczenie.

Dodaj komentarz