Atrakcje turystyczno wypoczynkowe na Ukrainie

Truskawiec to niewielkie położone na Ukrainie miasto, liczące ok 30 000 mieszkańców. Na terenie Europy Wschodniej, znajdujące się w pobliżu Lwowa, u podnóża Karpat. Jedną z najważniejszych atrakcji tego miejsca jest powstałe jeszcze w roku 1827 uzdrowisko, słynące głównie z szerokiego wykorzystywania leczniczych wód mineralnych. Krystalicznie czyste powietrze oraz umiarkowany ciepły klimat zachęcają do pobytu w Truskawcu.

Wiele hoteli oferujących luksusowe, często klimatyzowane pokoje, położonych jest właśnie niedaleko uzdrowiska, co jest ich wielkim atutem bo można połączyć miłe spędzenie czasu z kuracją uzdrowiskową. Same hotele na swoim terenie posiadają liczne atrakcje w postaci: basenów otwartych czy krytych, spa, saun, stołów do gry w bilard, kortów tenisowych, placów zabaw dla dzieci. Istnieje w nich możliwość wykupienia całodobowego wyżywienia, na terenie każdego z hotelu są restauracje i bary. Hotele zapewniają bezpłatne wifi i parkingi dla swoich gości. W niektórych z nich istnieje możliwość spróbowania swoich sił w jeździe konnej, są też wypożyczalnie rowerów, korty do squasha, siłownie i wiele innych turystycznych atrakcji. Tak obszerna oferta to dowód, że wakacje w Truskawcu mogą stać się bardzo aktywnym wypoczynkiem, zależnie od naszych chęci, upodobań i predyspozycji.

Wakacje w Truskawcu z kresy.com polecane są głównie ze względu na niskie koszty i dlatego, że to czarujące miejsce, w którym można oddać się pasji zwiedzania Kresów. Organizowane są tu liczne wycieczki do pobliskich ciekawych miejscowości, takich jak: Lwów, Sambor czy Drohobycz, w którym warto zajrzeć do muzeum historyczno-krajoznawczego. Godny uwagi jest też ZOO Park,na trasie do Lwowa, w którym zobaczymy wiele egzotycznych zwierząt z różnych stron świata. Nie może nam także umknąć wizyta w delfinarium, gdzie dla osób żądnych przygód, organizowane jest pływanie, a dla osób jeszcze bardziej odważnych, niebojących się wody i pragnących poczuć bliskość delfina – nurkowanie z delfinami. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów.

Warte odwiedzenia jest również 7 hektarowe Jezioro Synewirskie o głębokości sięgającej nawet do 20m, znajdujące się na terenie Parku Narodowego. Jezioro jest pod ścisłą ochroną, nie wolno w nim więc się kąpać ani na nim biwakować, natomiast wokół niego znajduje się ścieżka spacerowa z tarasem widokowym, na którym można skorzystać z rejsu tratwą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz