Cellulit – defekt kosmetyczny, który wpływa na wygląd

Przyczyn powstawania tak zwanej skórki pomarańczowej jest rzeczywiście niesłychanie dużo. Jakim sposobem sądzą specjaliści, za najczęstsze przyczyny uznaje się jednak siedzący, mało czynny tryb życia, kiepskie nawyki żywieniowe – te elementy w kluczowej mierze są odpowiedzialne za rozkwit cellulitu, z jakim boryka się dziś coraz większa liczba kobiet. Za pozostałe czynniki tudzież należy uznać między innymi czynniki genetyczne, terapie hormonalne, nazbyt mały ubiór, a również otyłość, która także ma związek ze skórką pomarańczową. Zwalczanie tego problemu nie jest takie łatwe oraz od czasu do czasu należy wyszukiwać pomocy tylko u fachowców.

Jak najbardziej same również możemy sobie z nim radzić, na przykład przygotowując właściwe kąpiele z dodatkiem olejków z owoców cytrusowych czy raz w tygodniu wykonać ulubiony peeling. Takie domowe sposoby również bywają skuteczne, właśnie dlatego zanim sięgniemy po drogie preparaty, warto spróbować sobie poradzić ze skórką pomarańczową za wsparciem domowych metod.

Jeśli jednak domowe sposoby zawiodą, a kosmetyki nie będą nam wspomagać, w owym czasie możemy jeszcze wypatrywać ratunku w specjalistycznych zabiegach. Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, objawia się przede wszystkim nierówną, pofałdowaną skórą, jaka wygląda wybitnie nieestetycznie – tutaj pomoże hifu szczecin. Jak się okazuje, możemy wyróżnić parę faz rozwoju skórki pomarańczowej. Faza pierwsza polega na niewielkim jeszcze zbruzdowaniu skóry, jakie pojawia się w wyniku zastoju krwi żylnej. W kolejnej fazie dochodzi już do tworzenia się skórki pomarańczowej, jaka staje się coraz bardziej widoczna.

Ma okazję pojawiać się również obrzęk. Trzecia faza cechuje się przede wszystkim zagłębieniami skórki, jakie dostrzegalne w czasie napinania mięśni. Kolejny etap to już pojawianie się drobnych grudek, guzków. Świadczy to o tym, że skórka pomarańczowa coraz bardziej się rozprzestrzenia, mieszcząc komórki tłuszczowe oraz tkankę łączną. Piąta faza jest fazą w największym stopniu zaawansowaną, albowiem w niej pojawiają się coraz to pokaźniejsze guzy. Jeśli ktoś zaobserwuje u siebie początki rozwoju skórki pomarańczowej, nie ma powodu do paniki. Już wówczas jednak należałoby zareagować, przyjrzeć się swojej diecie, żeby wykluczyć tłuste i niezdrowe potrawy, a też zmienić nawyki żywieniowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz