Czym są pożyczki gotówkowe oraz w jakim miejscu je znaleźć?

Kredyty gotówkowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych towarów finansowych osiągalnych na rynku. Znaleźć je można w ogromnej ofercie każdego banku. Swoją nazwę zawdzięczają temu, iż są udzielane w gotówce. Dla konsumentów duże znaczenie ma także to, że są to kredyty na umowny cel. Świadczy to, że nie ma obowiązku wskazywania we wniosku celu, na który pozostaną przeznaczone pieniądze jak ma to miejsce np. w przypadku kredytów hipotecznych.

Konsument same decyduje o tym, na co spożytkuje przyznane mu przez bank środki – renowacja lokalu mieszkalnego, spłatę zobowiązań, wyjazd wakacyjny, zakup nowego wyposażenia AGD do domu etc. Z tego względu jest to komfortowe rozwiązanie, bowiem nie trzeba rozliczać się z bankiem i gromadzić faktur czy rachunków, żeby uwiecznić wydatki.

Generalnie kredyt gotówkowy gwarantuje realizację również krótko-, jak oraz długoterminowych przedsięwzięć – w zależności od potrzeb konsumenta. Nie bez powodu wobec tego osiągalny jest w zakresie sum na jakie są udzielane kredytu gotówkowe występuje tak ogromne zróżnicowanie. Zarówno minimalna, jak perfekcyjna suma takiego zobowiązania jest ustalana indywidualnie poprzez każdy bank. Kolejną reprezentatywną cechą kredytów gotówkowych jest minimum formalności. Osoby, jakie systematycznie od jakiegoś czasu korzystają z usług danego banku taki kredyt mogą zdobyć praktycznie od ręki. Bank bo na bieżąco obserwuje stan ich rachunku, w związku z czym jest odpowiednio zorientowany w kwestii ich pieniężnej historii. Rzecz jasna, nie oznacza to pod żadnym pozorem, że konsument nie musi odpowiadać pewnym kryteriom.

Żądana jest od niego przede wszystkim zdolność kredytowa – w takim zakresie, by spłata zobowiązania nie stanowiła problemu. W tym kontekście niesłychanie gigantyczne znaczenie ma to jaką historię kredytową ma klient w Biurze Informacji Kredytowej. Każdy wniosek jest weryfikowany w tej instytucji. Stałym kontrahentom banków systematycznie wywiązujących się z umów o wiele łatwiej jest zdobyć kredyt gotówkowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz