Gadżety marketingowe jako najlepsza reklama

Wydawać by się mogło, że rozmieszczenie reklamy w Internecie od razu zapewni nam sukces oraz pozyskamy wielu nowych konsumentów. Jakkolwiek kwestia okazuje się w żadnym razie nie być taką prostą. Naturalnie, ogłoszenie w sieci jest dużo tańsze, a przy tym bardziej efektywne aniżeli reklama w innych mediach. Jedna czy jest poprawniejsza niż szablonowe gadżety jak Skrobaczki samochodowe? To zależy. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze musimy dokumentnie wiedzieć, do kogo kierujemy naszą propozycję. Bezsensem jest zaśmiecanie sieci naszymi reklamami.

Chodzi o to, żeby trafiły one do właściwych odbiorców, czyli naszych potencjalnych klientów. Wiedząc, komu chcemy sprzedać towar lub ewentualnie usługę, łatwo możemy zdecydować, gdzie najefektywniej umieścić naszą propozycję. Jeśli sprzedajemy wózki dziecięce, najlepszym miejscem na rozlokowanie reklamy będą fora oraz portale dla młodych matek. Jeżeli zaś ogłaszamy, że podejmiemy się prowadzenia księgowości w firmie, ulokujmy to ogłoszenie na forum dla menedżerów czy serwisu oddanym gospodarce i prowadzeniu interesów. Kiepskie dobranie grona odbiorców to jeden z nadrzędnych błędów popełnianych przez reklamodawców. Innym takim błędem będzie nieudana forma reklamy.

Chodzi tu o kwestię wizualną, ale również o to, czy mamy do czynienia z banerem, wyskakującym okienkiem, lub zdjęciem. Trudno oczekiwać, żeby reklama kancelarii adwokackiej w barwnych barwach różu oraz pomarańczu przyczyniła się do zdobycia większej ilości konsumentów. Bardziej przypuszczalne, że zostaniemy potraktowani właściwie z przymrużeniem oka. Z kolei reklama zabawek dla dzieci powinna być właściwie barwna a nie utrzymana w tonacji codzienności. Chyba, że decydujemy się na uzyskanie elementu zaskoczenia. Nie zawsze przyniesie on jednakże zamierzone wyniki. Kolejnym niebezpiecznym błędem może być podanie nazbyt dużej bądź nazbyt małej ilości wiadomości. Jeżeli zaproponujemy prawdopodobnym odbiorcą zanadto długi i monotonny tekst do przeczytania, ekspresowo się znudzą oraz porzucą lekturę nie kończąc jej. Jeżeli zaś ograniczymy się tylko do podania danych kontaktowych, nasze ogłoszenie wydać się ma okazję podejrzane. Poza tym nie będzie wiadomo, czego od początku do końca dotyczy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz