Gdzie nocować na wyjazdach w góry?

Podróżując w góry mamy wiele możliwości nocowania. Oczywiście, kiedy chcemy być blisko natury i gdy to ona jest stworzonym przez nas nadrzędnym zainteresowaniem, jesteśmy w stanie wybrać namiot, ale musimy się liczyć z tym, iż będziemy musieli rozbić go na polu namiotowym lub też kempingowym lub ewentualnie poszukać miejsca oddalonego od szlaku oraz poza terenem chronionym. To nie zawsze jest proste. Powinniśmy także nie zapominać, by w pobliżu lasu nie rozpalać ognisk. Namiot jest to w takim razie sposób nocowania dla prawdziwych amatorów przyrody. Mamy prawo również wybrać schronisko. Jednak musimy się liczyć, że i tam nie będziemy mieć komfortu.

Najlepszym rozwiązaniem problemu wydaje się hotel bądź pensjonat położony w pobliżu. Zapewniają nam wygodę i dają szansę umycia się i posilenia w niesłychanie godziwych warunkach. W hotelu będziemy posiadać własną łazienkę, a śniadanie, obiad lub kolacje zjemy w restauracji hotelowej. Nie będziemy musi troskać się o nic, bo nawet pokojówka posprząta w naszym pokoju. Jest to duża wygoda, kiedy wybraliśmy się na wakacje z dziećmi. W wielu przypadkach wybierając hotel na nocleg wybieramy najtańszą propozycję. Jednak noc w hotelu jest droga, zwłaszcza gdy wybieramy się do większego kurortu lub ewentualnie miasta – sprawdź https://www.kudowazdroj.pl/noclegi/. Jednakże nie zawsze tak musi być.

Noc w górskim hotelu ma prawo być równie niedroga co w pensjonacie a wzorzec budynku jest o wiele wyższy. Sposobem mogą być na to zakupy grupowe. Cena oferowana w zakupach grupowych przez sprzedawców jest o dużo niższa, ponieważ wykupują oni pokaźniejszą ilość noclegów od właścicieli hoteli po o wiele niższej cenie. Bywa, że jesteśmy w stanie nocleg imponującym kilku gwiazdkowym hotelu w górach spędzić za ponad 50% taniej aniżeli jakbyśmy sami wynajmowali otwarcie od właściciela pokój. Jest to ściśle mówiąc bez zarzutu sposób na obniżenie rachunku za nocleg, nie tracąc jednocześnie na jakości obsługi. Niemniej jednak niedługo po wykupieniu noclegu musimy zadzwonić do hotelu i zająć pokój, gdyż może się okazać, iż w terminie, w którym chcielibyśmy pojechać nie ma już wolnych miejsc. Tak ma prawo się zdarzyć, ale pamiętajmy, iż stworzony przez nas „bilety” będą istotne jeszcze parę miesięcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz