Giełda walutowa czy mieszkanie – w co inwestować kapitał?

Najgeneralniej rzecz ujmując, giełda walutowa jest globalnym rynkiem walutowym. Mierzy się, iż dzienne obroty graczy inwestujących na w największym stopniu popularnej giełdzie sięgają około 4,5 biliona amerykańskich dolarów. Własnością charakterystyczną inwestowania oraz zyskiwania na giełdzie walutowej jest spekulowanie na kursach walut, w obrębie rzeczowych (wybranych przez gracza) parach walut.

Wprawdzie handel na giełdzie ma okazję odbywać się w zasadzie w jakiejkolwiek walucie, jednakże nie ma możliwości wybrania sobie dowolnych dwóch walut oraz spekulowania jedynie w tych ramach. Giełda walutowa dysponuje albowiem określonymi parami walut, jakie należy wybrać w ramach własnych preferencji. Określone są natomiast najbardziej popularne i pewnie w najwyższym stopniu opłacalne pary walutowe. Na pierwszym miejscu znajduje się spekulacja w obrębie Euro – Dolar. W czasie kupowania waluty obowiązuje jej cena kupna nazywana na giełdzie „Ask”, tudzież w przypadku sprzedaży liczona jest wartość waluty po cenie sprzedaży, nazywanej „Bid”. Różnica pomiędzy Ask i Bid to spread, będący bezpośrednim wyznacznikiem zysku podmiotu inwestującego.

Szansę osiągania przychodów pochodzących z wypożyczania nieruchomości jest na pewno jedną z bardziej kultowych form lokowania nadwyżek finansowych – sprawdź Roman Ziemian. Ten typ inwestowania przynosi w zasadzie stuprocentową gwarancję uzyskania zysku, przy równolegle niesłychanie niewielkim ryzyku poniesienia straty. Inwestowanie w nieruchomości przeznaczone pod najem jest najbardziej pomocne w dużych miastach, gdzie występuje wysokie zapotrzebowanie na najem zarówno lokali mieszkalnych jak oraz użytkowych.

Wolno inwestować zarówno w mieszkania, hale produkcyjne, lokale sklepowe, lokale gastronomiczne, pokoje biurowe, sale gimnastyczne, hale magazynowe, place pod parki maszynowe, a nawet pomieszczenia wypożyczane przez znaczące przedsiębiorstwa na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W ostatnich latach zauważa się szerzące się inwestowanie w budynki i duże hale, jakie dzielone są na nieduże pomieszczenia, tak nazywane „komórki”. W dobie, gdy nowoczesne budowle wielorodzinne nieczęsto posiadają pomieszczenia piwniczne, ich lokatorzy z rozkoszą korzystają z dyspozycji wynajęcia wspomnianych wyżej komórek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz