Gry na komputer dla każdego – niedrogi sposób na monotonny wieczór

Mnóstwo osób jest entuzjastami gier komputerowych. W wielu wypadkach gry komputerowe poza pasją stają się także bardzo poprawnym źródłem dochodu. Czasem wolno natrafić na ogłoszenia o pracę polegające na testowaniu gier komputerowych poprzez użytkowników. Polega to na tym, że firma tworząca oryginalną grę komputerową, którą pragnie wypuścić na rynek najpierw zbiera wiadomości od użytkowników przeróżnych gier na temat tego, w co chcieliby grać, jak miałaby wyglądać grafika, jakie muszą być postacie, ile powinna mieć scenariuszy oraz inne tego typu informacje. Na ich podstawie grupa ludzi zajmująca się programowaniem oraz tworzeniu gier komputerowych wspólnymi siłami próbuje stworzyć coś oryginalnego, unikalnego oraz spełniającego wymagania potencjalnych graczy.

Przed wydaniem gry na rynek zapraszanych jest paru graczy z różnych środowisk, naturalnie na zasadzie chwilowego zatrudnienia, jako testerzy gier komputerowych. Takie osoby są zamykane w oddzielnych pokojach, mają zapewnione wyżywienie, zaplecze sanitarne i jedyne, co mają robić jest to, co kochają najbardziej, czyli mają grać i jeszcze za to im zapłacą oraz to nie są małe pieniądze – tu jednak polecamy Wasteland 3 cena. Po jakimś tygodniu od graczy zbierane są wiadomości na temat danej gry komputerowej. Czy spełnia wymagania, czy trzeba coś w niej poprawić, czy wszystko jest zrozumiałe dla typowego użytkownika. Po zebraniu wszystkich wiadomości od testujących grę graczy producent uwagi kieruje jeszcze raz do twórców. Wprowadzane są ostatnie poprawki i gra komputerowa wchodzi w życie wirtualnego świata. W ten o to sposób widać jak wolno połączyć swoją pasję z dosyć porządnym zarobkiem, inaczej przyjemne z przydatnym.

Jedynie żeby mieć taką możliwość faktycznie trzeba być graczem a nie pogrywać sobie tylko niekiedy w tak oznaczanych wolnych chwilach, ponieważ nie znając zasad wewnętrznego świata graczy gier komputerowych, ich wewnętrznego języka i strategicznego myślenia nie mamy szans na taką pracę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz