Hamak do odpoczynku oraz survivalu

Wiele jednostek, jacy mieszkają w blokowiskach pokaźniejszych i mniejszych miast ważnym elementem ich powszedniego egzystowania jest ogród działkowy. Powstały one jeszcze w latach pięćdziesiątych, jako namiastka ogródków przydomowych, na tych działkach uprawiano warzywa, kwiaty na rabatkach, niektórzy również pielęgnowali zwierzątka, takie jak króle czy także kogutki lub inne małe stworzenia.

Obecnie większość tych działek ma przeznaczenie głównie rekreacyjne. Na wielu z nich są ustawione hamak dd, w których wypoczywają właściciele tych działek lub członkowie ich rodzin. Taka działka jest fascynującym sposobem na skołatane nerwy powszednią krzątaniną. Bo cóż jest piękniejszego jak trochę roboty przy działce – skoszenie trawnika, pielęgnowanie rabatek, a w następnej kolejności wytchnienie. Fajnie jest jak na działkę przybędą także dzieci, lub również nawet wnuki, jakie mogą się pewnie na tej działce bawić. Taka działka nie tylko wobec tego ma funkcję rekreacyjną, ale również łączy familię, a to jest chyba równie istotne dla wszelkiego człowieka. Już od wielu lat na obszarach miejskich są usytuowane ogródki działkowe. Ich przeszłość jest bardzo długa, pierwsze ogródki powstały już w dziewiętnastym wieku, gdy w Grudziądzu, Jan Jalkowski w 1897 roku wykreował Pracownicze Ogródki Działkowe „Kąpiele Słoneczne”. Od tego czasu działek zaistniało dużo.

To naturalnie dzięki takim działkom, pracownicy zdołali nie tylko zając się swoim kawałkiem ziemi, jakkolwiek dzięki ich twardej pracy ta gleba była odnawiana dla środowiska, albowiem zwyczajowo ogródki te powstawały na terenach często zdegradowanych. Kiedyś na terenie takich ogródków uprawiano jarzyny i owoce, obecnie większość działek ma profil wypoczynkowy. Grządki są zastępowane przez prosto przystrzyżone trawniki, a między drzewami widać rozciągnięte hamaki ogrodowe. Niestety może się okazać, że te ogródki niedługo przepadną, jeśli do stycznia 2014 roku nie pozostanie uchwalona prekursorska Ustawa o Rodzinnych Ogródkach Działkowych.

A to byłaby pewno wielka krzywda nie tylko dla posiadaczy tych ogródków lecz również dla wszystkich, jacy na pięknie tych ogródków korzystają.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz