Innowacyjne techniki w życiu – drony i modele sterowane

Wszyscy monitorują przemiany zachodzące wokół, np. zamiast stereotypowych bilbordów pojawia się coraz to więcej wielkoformatowych ekranów LED. Nowatorskie technologie mają wpływ praktycznie na wszelkie dziedziny naszego życia. Już nikt nie wypłaca gotówki w banku, jedynie wszyscy albo płacą kartą płatniczą, bądź wypłacają finanse w bankomacie. Coraz więcej miast poddaje z papierowych biletów w łączności miejskiej zastępując je kartami wyekwipowanymi w chip elektroniczny.

Też w przypadku przychodni czy szpitala pomału karty chipowe zastępują stereotypowe drukowane książeczki do lekarza. W niewielu mieszkaniach stoją jeszcze telepudła kineskopowe, zostały wyparte w znacznej większości wypadków przez nowsze technologicznie, takie jak telewizory plazmowe, LED czy LCD, bezsprzecznie z techniką FULL HD oraz coraz częściej z techniką 3D czy RC – na przykład kapitandron.pl. Coraz więcej współczesnych technologii spotykamy też w autach, np. system informujący o znakach stojących wzdłuż drogi.

Nikt również już nie korzysta z stereotypowych papierowych map, wszyscy przerzucili się już nawigacje gps. Postęp technologiczny jest nieunikniony, należy być otwartym na nowości oraz nie ograniczać się tylko do starych i poprawnie znanych już technologii, bo nowe techniki oraz rozwiązania znacznie mogą nam ułatwić życie. Większa część Rodaków ma już w domu komputer z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Za jego wsparciem być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Nowatorskie techniki jak najbardziej sprzyjają rozwojowi mediów internetowych. Część stacji radiowych już upadła, ucieknie również czytelnictwo standardowych papierowych gazet. Przyczynia się do tego skierowanie kampanii medialnych ze starszych publikatorów do Internetu. W krajowych miastach pojawiła się moda na umieszczanie we wszystkich możliwych miejscach hot spotów umożliwiających dostęp do Internetu. To naturalnie dzięki temu użytkownik smartfona, nawet, jeżeli wyczerpie własny pakiet na pobieranie danych, dalej może korzystać z szybkiego Internetu. Systemy operacyjne najnowszych telefonów komórkowych zezwalają korzystać z mnóstwa aplikacji pokazujących najświeższe wiadomości. Najnowsze informacje dostępne są we wszelkiej formie, można je przeczytać, wysłuchać czy też obejrzeć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz