Jak współczesna fotografia postrzega ceremonię weselną?

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński chcą, aby ten dzień był dla nich uroczysty, szczególny. Coraz częściej w związku z tym obrzędy ślubne są inne aniżeli wszystkie, wedle indywidualnych scenariuszy. W ostateczności, dzień ślubu powinien być dniem niepowtarzalnym. Począwszy od ślubnych kreacji, przez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej kończąc wszystko musi być według ich żadnego pomysłu, nieraz wychodzącego. Niemalże, jedyną pamiątką ze ślubu oraz wesela jest fotografia ślubna.

Właśnie dlatego niezmiernie ważną sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – czy w atelier, lub w plenerze, a jeśli wybierzemy plener, to jaki? Czy zaangażujemy szablonowego fotografa, czy artystę fotografika – mnóstwo dylematów. W wielu przypadkach zdjęcia w atelier są robione jako fotograficzna pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie sfiksowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich prywatna dokumentacja tego zdarzenia.

Mimo różnych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na zdjęcia naszych pradziadów. Fotografia ślubna w sepii bądź biało-czarna. Ma prawo to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej? Poprawnie wykonany portret zdjęciowy powinien mieć tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz wnikliwym obserwatorem, żeby uchwycić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna ma bo opowiadać historię przedstawianych osób, co potwierdza fotograf ślubny Oświęcim. Do wykonania dobrej fotografii potrzebne jest należyte światło.

Powinno być rozproszone, w związku z tym idealną porą są godziny poranne czy też popołudniowe. Jest to fundament powodzenia. Aby młoda para czuła się swobodnie w trakcie sesji zdjęciowej, należy bez jakiegokolwiek ale wybrać miejsce, które młodych nie krępuje oraz sprawi, że będą się zachowywać swobodnie. Żeby poprawnie wyeksponować głównych bohaterów należy prawidłowo dostosować głębię ostrości, która pozwoli na taką ekspozycję postaci jaką chcemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, wskutek tego tak istotne jest dobre przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata pragniemy się jakkolwiek radować tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment naszego życia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz