Jaka szczoteczka? Współczesne technologie w trosce o zęby

Decydując się na kup szczoteczki standardowej nadrzędnym dylematem przed, jakim stoimy jest wybór rodzaju włosia. Jeśli posiadamy czułe dziąsła i zęby zdobywamy miękkie szczoteczki. Później zdecydowanie większą rolę odgrywa eksploatacja szczoteczki. Zwłaszcza zaś sposób i ruchy którymi myjemy zęby. Zakup elektrycznej szczoteczki może okazać się o wiele bardziej zawiły. Przed decyzją o zakupie koniecznie powinniśmy się dowiedzieć jakie ruchy wykonuje stworzona przez nas potencjalna szczoteczka i jakie ma to przetłumaczenie na kondycję naszych zębów. Osiągalne w sprzedaży szczoteczki mogą poruszać się ruchem rotacyjnym, oscylującym oraz pulsacyjnym. Wszelkie szczoteczki egzekwują ruchy oscylacyjne.

Wtenczas główka porusza się naprzemiennie raz w prawo, raz w lewo. Ruch rotacyjny to nic odmiennego jak kręcenie włosia dookoła własnej osi. Stosuje się także ruchy pulsacyjne. Główka porusza się wtedy do przodu i do tyłu, skuteczniej rozbijając płytkę nazębną. Niektóre modele szczoteczek łączą dwa ruchy np. oscylujący oraz pulsacyjny lub też wszelkie trzy. Jeszcze dziesięć lat temu nowością oraz rzadkością w Polsce były szczoteczki elektryczne. Dostępnych było kilka modeli oraz na tym koniec. Obecnie w szczoteczkach elektrycznych wolno przebierać do woli.

Jesteśmy w stanie wybrać typ ruchu jaki ma wykonywać, regulować siłę nacisku itp. Nowiną jest szczoteczka soniczna, która różni się od idealnych szczoteczek elektrycznych. W sonicznych szczoteczkach stosuje się fale dźwiękowe. Pod ich wpływem z mieszaniny wody, śliny i pasty powstają mikrobąbelki, które aktywnie wnikają w przestrzeń pomiędzy zębami. Bąbelki te efektywniej eliminują drobnoustroje z powierzchni pomiędzy zębowych i z przestrzeni szkliwa – właśnie dlatego wypróbuj https://oclean.pl. Unikamy w ten sposób tworzenia się nalotu nazębnego, szpecących przebarwień oraz osadu, jaki jest pożywką dla próchnicy. Poza tym klasyczna szczoteczka elektryczna osiąga obroty rzędu kilku tysięcy na minutę. Nowsze typy, innymi słowy soniczne mogą wpaść w drgania o częstości ponad trzydzieści tysięcy na minutę. Szczoteczki soniczne na początku były dostępne wyłącznie w wersji dla dorosłych. W tej chwili są już w sprzedaży modele dla dzieci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz