Jakie domowe sposoby sprawiają, że Twoje rzęsy rosną?

Internetowe medium jest pełne domowych sposobów na przyspieszenie wzrostu rzęs. Popularne domowe sposoby na porost rzęs to między innymi oliwa z oliwek, olej rycynowy i olej kokosowy. Istnieją również firmy produkujące produkty biotynowe, które twierdzą, że odbudowują rzęsy.

Nakładanie na rzęsy olejków, takich jak olej kokosowy, może sprawić, że będą wyglądały na dłuższe i grubsze. Jeśli jednak może odrosnąć, to stracone rzęsy pozostają niesprawdzone. Niektóre osoby zgłaszały, że po zastosowaniu olejku rycynowego ich rzęsy stają się grubsze. Możesz spróbować olejków, ale jeśli pojawi się alergia w pobliżu oka, odstaw je. Należy zauważyć, że nie ma naukowych dowodów na to, że którykolwiek z zalecanych olejków lub innych takich domowych środków wspomagających ich rolę we wzroście rzęs. czytaj na tej stronie

Ponadto tylko jeden lek, Latisse (bimatoprost), został zatwierdzony przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (US FDA) w celu zwiększenia wzrostu rzęs. Jest to kuracja miejscowa, która może nawet wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Zapytaj swojego lekarza, czy możesz zastosować którykolwiek z domowych środków zaradczych lub czy powinieneś wziąć Latisse.

Czy można aplikować bez recepty produkty przeznaczone na porost rzęs?

Tusz do rzęs od dziesięcioleci służy do wydłużania, pogrubiania i przyciemniania rzęs. Maskary zawierają w sobie woski, pigmenty, żywice, a także talk. Tusz do rzęs w płynie wzmacnia rzęsy, tworząc warstwę na rzęsach po ich wyschnięciu. Reklamowane są bez recepty produkty kosmetyczne zwiększające objętość, długość i odcień rzęs. Produkty te zawierają różne składniki, takie jak zastrzeżone peptydy, naturalne ekstrakty, witaminy i analogi prostaglandyn.

Niektóre produkty zawierające możliwe analogi prostaglandyn obejmują:

Współczynnik rzęs MD

Revitalash

LiLash

neuLash

Rzęsy, za które można umrzeć

Szybki rzęs

Jako kosmetyki ich bezpieczeństwo nie zostało w pełni zbadane. Większość z nich nakłada się na skórę górnej powieki, ale nie udowodniono, jak mogą wpływać na wzrost rzęs. Istnieje również ryzyko ich skażenia bakteriami i grzybami. Jeśli jesteś zaniepokojony, a zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek problemy z oczami, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, a następnie stosowanie ich przez długi czas.

Co możesz zrobić, aby zadbać o swoje rzęsy?

Możesz podjąć pewne środki ostrożności, aby zachować swoje rzęsy. W zależności od stylu życia możesz:

Zmień tusz do rzęs: Możesz być uczulony na tusz do rzęs i to może być przyczyną przerzedzania lub wypadania rzęs. Zmień markę i zobacz, czy zauważysz jakąś zmianę.

Regularnie kupuj nową butelkę tuszu do rzęs: wyrzucanie starego tuszu do rzęs pomaga również zachować zdrowe rzęsy i oczy. Wymieniaj ją na nową co 3-6 miesięcy. Zapobiegnie to zakażeniu oczu i rzęs tuszem do rzęs skażonym bakteriami lub wirusami.

Zdejmij tusz do rzęs przed pójściem spać: spanie z tuszem do rzęs może skutkować złamaniem rzęs z powodu ocierania się o poduszkę. Dlatego nie zapomnij go usunąć przed drzemką w nocy.

Bądź delikatny w usuwaniu makijażu oczu: Mocne pocieranie rzęs podczas usuwania tuszu do rzęs może spowodować ich wyrwanie.

Używaj zalotki ostrożnie: Używając zalotki, nie ciągnij za powieki.

Delikatnie pocieraj oczy: Zawsze, gdy masz ochotę pocierać oczy z powodu swędzenia, rób to delikatnie. Silne pocieranie może spowodować szarpanie rzęs i przypadkowe usunięcie rzęsy.

Jeśli gubisz rzęsy mimo podjęcia powyższych kroków, umów się na wizytę u dermatologa lub dermatologa. Utrata rzęs może być spowodowana pewnymi schorzeniami.

Jak szybko zapuszczać rzęsy?

1. Podkręć to dobrze

Zalotki to jedno z narzędzi do pięknych rzęs. Ale czekaj, czy używasz go poprawnie? W pierwszej kolejności należy podkręcić podstawę, następnie środek, a na końcu końcówkę, aby uzyskać idealne podkręcenie. I upewnij się, że za każdym razem przytrzymujesz zacisk przez kilka sekund. Po podkręceniu wyszczotkuj tusz do rzęs ruchem zygzakowatym, aby nie sklejał się. Należy uważać, aby tusz do rzęs nakładać zawsze po podkręceniu, gdyż może to uszkodzić rzęsy.

2. Puder dla niemowląt

Puder dla niemowląt jest zalecany przy większych problemach. Po prostu wyszczotkuj cienką warstwę tuszu do rzęs, a następnie posyp trochę pudru dla niemowląt na dłonie, a następnie zanurz w nim patyczek do rzęs. Następnie powoli nałóż go na rzęsy i pokryj je pudrem dla niemowląt. Będą wyglądać na białe, ale nie martw się! Teraz wyszczotkuj kolejną warstwę tuszu do rzęs i nałóż na rzęsy – dzięki temu Twoje rzęsy będą dłuższe i pełniejsze.

3. Zmień swój tusz do rzęs na piękne rzęsy

Można wypróbować różne tusze do rzęs, aby uzyskać inny wygląd. Różne tusze do rzęs mają różne zalety, dzięki którym Twoje rzęsy wyglądają dłużej, a niektóre zwiększają objętość, więc nie trzymaj się jednego tuszu, ponieważ możesz używać różnych tuszów do modnych rzęs.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz