Jakie są wymogi przed skokiem ze spadochronem?

AFF obejmuje w sobie również dogłębne wyjaśnienia teoretyczne na temat samej technologii skoku, ale też istotne omówienie sygnałów, które są używane w powietrzu przez wszystkich skoczków. Danym jest fakt, że nie ma możliwości głosowego porozumiewania się w napowietrznej przestrzeni, więc trzeba używać symbolicznej komunikacji, kiedy tak właściwie chodzi o SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Na kursie można się również dowiedzieć w jaki sposób postępować, kiedy tak właściwie pojawią się sytuacje awaryjne. Wszelkie siedem skoków, ubezpieczenie OC, a również pożyczenie osprzętu i spadochronu również zawiera się w cenie kursu. Nie ma w nim pozycji skoki w tandemie.

Żeby zdołać przystąpić do AFF należy mieć ukończone 16 lat, do 18 pomocna jest pisemna zgoda rodziców czy też opiekunów. Zalecane są badania, a także istotne orzeczenie lotniczo – lekarskie, które to powinno zostać wydane przez jeden z poświadczanych ośrodków medycznych. By móc odbyć kurs niezbędnym jest bezsprzecznie wniesienie opłaty oraz posiadanie istotnego ubezpieczenia NNW na 5000 zł. Czasami nasze hobby nie jest zbyt bezpieczne.

Lubimy takie nietypowe zajęcia. Ubóstwiamy interesować się oryginalnymi rzeczami. Takie hobby nie jest dla wszelkich. Pielęgnować je mogą jedynie ludzie odważnie i zdecydowani – zdecydowani na to, żeby ta pasja stała się sposobem na życie. Niesłychanie często, aby realizować takie pasje trzeba poświęcić cały swój wolny czas, ale również i większość swoich oszczędności – albowiem takie nowatorskie hobby niejednokrotnie wiąże się z kosztami. I to sporymi. Nie każdego stać na takie wydatki. Dosyć drogim sportem, jaki może stać się prowadzoną przez nas pasją są skoki spadochronowe. Polegają one na tym, że człowiek wznosi się na właściwą wysokość – samolotem oraz w dobrym momencie wyskakuje z niego, szybuje w przestworzach, spada ku ziemi. Na plecach zamontowany posiada spadochron. W miarodajnej chwili musi go otworzyć. Taki spadochron powoduje, iż rozpoczyna spadać się wolniej, bezpieczniej. Unosimy się w atmosferze, niezmiernie powoli zmierzamy ku ziemi. By uprawiać taki sport trzeba być odważnym człowiekiem, trzeba przełamać własny lęk.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz