Jakie witaminy zażywać w trakcie ciąży?

Ciało ludzkie kobiety ciężarnej rozpoczyna przygotować się do porodu już na około dwa tygodnie przed rozwiązaniem, skutkiem tego też wolno przewidzieć ostateczny termin rozwiązania podczas obserwacji własnego ciała w ostatnim miesiącu ciąży. Potomek obniża się i wystawia się główką do miednicy i wolno odnotować, że brzuch się obniża. Często dzieje się tak na tydzień przed porodem. Już podczas pierwszej wizyty lekarz powinien zapisać kobiecie fundamentalne i niebezużyteczne do kompatybilnego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych leków już przed ciążą powinien być kwas foliowy, który chroni dziecko przed wynikaniem poważnych wad. Najkorzystniejsze jest przyjęcie go już na okres 2-3 miesięcy przed zajściem w ciążę. Ginekolog może zalecić także przyjmowanie preparatu wielowitaminowego, w celu uzupełnienia deficytu witamin i wzbogacenia diety. Na dodatek w wypadku kiedy po pierwszej morfologii pozostanie stwierdzona anemia, doktor zaleci przyjmowanie żelaza w celu podniesienia jakości krwi.

Wszystkie zażywane witaminy przynależy konsultacja z lekarzem prowadzącym, ponieważ nadmiar niektórych z nich może wywoływać powikłania( A, D, E) oraz przeróżnego rodzaju podrażnienia i zapalenia pęcherza moczowego(C). Kobiety w ciąży muszą wszystkie inne leki aniżeli zalecone przez doktora prowadzącego odstawić oraz w żadnym razie nie akceptować ich bez uprzedniej konsultacji z ginekologiem położnikiem, zwłaszcza na początku ciąży – potwierdza to bilansdziecka.pl. Wskutek tego jak najwcześniej należy powiadomić lekarza rodzinnego o tym, że spodziewamy się dziecka, w owym czasie weźmie on to pod szczególną uwagę przy dobieraniu leków np ., na przeziębienie.

Trzeba zachować nadzwyczajną ostrożności i rozwagę przy braniu leków na własną rękę i bez jakichkolwiek zahamowań zapoznać się z dołączoną ulotką oraz sprawić czy mogą być przyjmowane przez kobiety w ciąży. Nieprzydatne działania mają specyfiki przeciwbólowe, przeciwzapalne, aspiryna oraz wszelkie antybiotyki oraz leki przeciwwirusowe. Preparaty roślinne oraz ziołowe również nie są pewne dla kobiet w ciąży, nadzwyczaj sporo ziół może powodować skurcze macicy oraz zwiększyć ryzyko poronienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz