Jakim sposobem pozbyć się kreta z ogrodu?

Mając ogród, lub działkę, pragniemy się nasycać ładną zielenią, pomieszkując na takim obszarze. Szczególnie zaś wtenczas, kiedy nie mieszkamy dosadnie w domku, jaki będzie się znajdować na takiej powierzchni. Jednak może być to skomplikowane, kiedy zamiast na przykład ślicznego zielonego trawnika, będziemy w stanie zaobserwować krecie kopce. Z pewnością nie ma o wiele bardziej koszmarnego widoku, tym znacznie bardziej, jeśli bardzo błyskawicznie przekonamy się o tym, że intruza w żadnym wypadku nie będzie łatwo wypłoszyć oraz przepędzić z naszej ziemi. W jaki sposób poczytamy na przeróżnych witrynach, sposobów jest całe bezlik, niemniej jednak nie wszelkie się zawsze sprawdzają. Wygląda w związku z tym na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i czynić zgodnie z metodą prób oraz błędów.

Jednym z rozwiązań, jakie warto sprawdzić, ma prawo być wyjątkowa siatka na krety, jaką umieszcza się pod trawnikiem. W ten sposób udaje się efektywnie wojować z tym szkodnikiem, a jednocześnie siatka jest niewidoczna, w związku z tym nie szpeci wyglądu działki, czy ogrodu oraz trawnik ma prawo nam służyć do tego, w jakim celu został zasiany. Jeżeli będziemy zaś pragnęli przegnać kreta siłą, lub nawet przemocą, musimy pamiętać o tym, że jest to zwierze pod ochroną, wobec tego takie przedsięwzięcia są zabronione. Alternatywą dla siatki mogą być przeróżne preparaty chemiczne, jakich zadanie polega na przepędzeniu takiego stworzenia, na przykład za pomocą charakterystycznego zapachu. Mimo to zazwyczaj dzieje się tak, że kret potrafi się uodpornić oraz niezmiernie szybko wszystko powraca do sytuacji sprzed zastosowania jednego z takich preparatów.

Inną możliwością ma prawo być próba wystraszenia intruza z wykorzystaniem sił natury. W praktyce będzie to oznaczać użycie siły wiatru, by poruszała przygotowany wcześniej wiatrak. W momencie, kiedy tak właściwie wiatr będzie dmuchać w jego skrzydła, powinien zacząć się obracać i powodować przy tym hałas i wibracje. Nieraz taka metoda zapewnia skutek, wobec tego warto wziąć ją pod uwagę, tym bardziej, że nie wiąże się ona z gigantycznymi kosztami oraz można taki wiatrak zamontować całkowicie tam, gdzie spodziewamy się obecności kreta.