Jakim sposobem zbudować lokal mieszkalny na podmokłym gruncie? Specjalistyczne wylewki

Mierząc się do budowy własnego domu jednorodzinnego, na pewno pierwszym krokiem będzie wyszukanie, a następnie zakup dobrej działki. W pewnych momentach jednak jest tak, że wszystkie parametry danej działki odpowiadają nam niezwykle, a w takim razie ma ona znamienitą lokalizację, cena jest do uroczystości, wymiar odpowiada stworzonym przez nas zarysom inwestycyjnym, a na dodatek działka posiada parametry i status umożliwiające uzyskanie pozwolenia na budowę.

Niemniej jednak zdarza się czasem, iż teren, na jakim organizujemy budowę domu, ma uwarunkowania geologiczne mogące utrudnić znacznie budowę domu – z uwagi na mały poziom wód gruntowych w tym miejscu oraz rodzaj gruntu, jaki pozwala na swobodne przesiąkanie wody do wyższych warstw. W takich sytuacjach już oglądając projekty domów powinniśmy się zastanowić nad wyborem takiego, jaki będzie możliwy do zrealizowania na naszej idealnej działce. Wybierając projekt domu z podpiwniczeniem musimy wiedzieć, że jego budowa na takim gruncie będzie wymagała zastosowania technologii tak zwanej wanny, polegającej na do granic możliwości szczelnym zabezpieczeniu całości fundamentów mieszkania, jego podłoża – to oczywiście wygeneruje o wiele wyższe koszty całej inwestycji rodzaju wylewki anhydrytowe cena.

Na pewno mniejsze będą koszty, jeżeli budowa domu będzie przeprowadzona w opcji bez podpiwniczenia – wówczas także zastosować będziemy musieli odpowiednie techniki, chroniące podłoże domu i jego fundamenty przed wilgocią, jednak nie będzie to aż tak rygorystyczna technika, a co za tym idzie – koszty nie będą tak wysokie. Osoby, które zdecydowały się budować domy z podpiwniczeniem, a nie zastosowały niezmiernie rygorystycznych, a jednocześnie kompetentnych technologii ochrony przed woda całej konstrukcji, mają później makabryczny kłopot. W piwnicy takich domów bezustannie zbiera się woda, głównie ma to miejsce po ulewnych deszczach – wtenczas jedynym wyjściem (doraźnym) będzie wezwanie straży pożarnej oraz wypompowanie wody z piwnicy. Natomiast na dłuższą metę pewnym zabiegiem będzie wykonanie rekonstrukcji piwnicy i wykonanie stosownej izolacji przeciwwilgociowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz