Kooperacja z fotografem ślubnym – ceny, terminy i pakiety zdjęć

Nie może on przecież przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w preparacjach do ślubu. Aktualnie na nikim nie robią wrażenia zdjęcia z salonu fotograficznego. Największą renomą cieszą się, coraz częściej tak oznaczane reportaże ślubne. Jest to relacja w postaci fotografii. Przedstawia ona wydarzenia również ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego i też z kościoła) jak i z czasu przed i po nim. Fotograf w większości wypadków towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje przeróżne zdjęcia.

Następnie wybiera się z młodymi do kościoła bądź też do urzędu, po czym razem z zainteresowanymi i z gośćmi wybierają się na miejsce wesela. Fotograf przeważnie przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba zdjęć, jaką wykona przez cały ten czas jest praktycznie nieograniczona. Każda fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Możemy zamówić fotografa do obecności na pełnym weselu lub na wybranych przez nas, jego poszczególnych momentach. Najczęściej fotografia ślubna dzieli się na parę podstawowych etapów(po to by łatwiej było określić fotografowi cenę swojej pracy), zaliczamy do nich między innymi: czas ceremonii ślubnej, zabawy ślubnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy także sesji plenerowej.

Poza tym fotograf ma prawo towarzyszyć nam w czasie wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a również w czasie jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć konsumentów do skorzystania ze swoich usług, coraz to częściej oferuje im się odpowiednie pakiety. Są one tańsze i z reguły bardziej atrakcyjne aniżeli wykupywanie pojedynczych usług. Naturalnie im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest na ogół do całego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest skuteczną zachętą dla par młodych.

Ponadto możemy porozumieć się z fotografem indywidualnie – zapraszamy na Przemek Białek fotograf ślubny. Właśnie dlatego też cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik lub regulamin zademonstrowany na jego witrynie czy ulotce reklamowej. Warto jednak pamiętać, iż aby doszło do porozumienia całość musi być korzystna oraz opłacalna dla wszystkich. Fotograf, jakiemu zależy na porządnej opinii i wielu konsumentach zrobi wszystko, by Tobie wspominali go jak najlepiej oraz polecali kolejnym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz