Kosmetyki i preparaty zabezpieczające wóz zimą

Zima jest przede wszystkim zawiłym okresem dla naszych wehikułów, szczególnie wtenczas kiedy nie są garażowane. W następstwie tego dla zachowania ich rzetelnego wyglądu oraz ochrony konieczna jest ekscentryczna pielęgnacja. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zimą należy już wcześniej rozpocząć właściwie przygotowywać samochód. Po pierwsze należy zmienić opony na zimowe, jakie mają o dużo prawidłowiej zachowują się w czasie mrozów, co w znacznej większości wypadków pozwoli nam na uniknięcie poślizgów. Przyjmuje się, iż opony należy zmieniać kiedy temperatura powietrza opadnie poniżej 7°C.

Należy również uczynić i dokonać konserwacji układu hamulcowego. Konieczna jest również wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy. Należy też spowodować akumulator i w razie konieczności podładować go lub ewentualnie wymienić na innowacyjny. Warto na wszelki wypadek zaopatrzyć się w przewody rozruchowe, jakie w razie potrzeby zezwolą na pobranie prądu z obcego akumulatora. Jako, iż deszcze, śnieg i błoto niewartościowo wpływają na powłokę lakieru należy specjalnie o niego zadbać – tutaj pomoże Car Wash Plast Conditioner. Aby ochronić się przed korozją należy użyć specjalnych antykorozyjnych preparatów.

Następują one w różnych formach i ich wybór jest bardzo szeroki. Wolno zaopatrzyć się w taki środek w postaci aerozoli czy też wybrać wersję ze wyjątkowym pędzelkiem upowszechniającym nałożenie kosmetyku. Wskazane jest także odpowiednie zabezpieczenie nadwozia, które jest zwłaszcza narażone na niebezpieczeństwo zniszczenia. Powinno się je zabezpieczyć przez woskowanie lub ewentualnie pokrycie innym środkiem konserwującym. Jak najbardziej dla zachowania skuteczności tych działań należy przed ich podjęciem staranie umyć samochód.

Najczęstszym sposobem chronienia karoserii przed szkodliwym działanie soli jest mycie pojazdu. Należy jednakże zachować miarodajne środki ostrożności. Po pierwsze nie wolno być samochodu w czasie mrozów, gdyż skończy się to zamarznięciem zamków, a w skrajnych wypadkach kontakt ciepłej wody ze zmrożonym pojazdem ma prawo prowadzić do popękania lakieru. Po umyciu obowiązkowo należy użyć pasty polerskiej z woskiem, która ocali auto przed woda i zanieczyszczeniami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz