Kot w domu – zabawki i rzeczy

Wiele dzieci ma taki czas kiedy namawia swoich rodziców na jakiekolwiek zwierzę. Wtedy jest to w większości wypadków prośba o kota lub też psa. Wtedy również rodzice muszą podjąć nie łatwą decyzję. Z jeden kwestii wiedzą, iż zwierzę w domu pomaga w rozwoju emocjonalnym dziecka. Z drugiej jednakże nie do końca wierzą w to, że ich dziecko będzie wychodziło na spacery z zwierzakiem tak jak obiecało na początku. I może sami chcieli żeby posiadać zwierzaka to jednakże odpowiedzialność za niego jest niesłychanie duża.

Kłopot pojawia się w owym czasie kiedy już zdecydujemy się na zwierzaka na wybór jego. Jak wiadomo bardzo niejednokrotnie decydujemy się na pieska i sporadyczne przypadki rodzin mają kota w mieszkaniu. Jak się twierdzi kot to nie czyste zwierzę, które jest niesłychanie niebezpieczne. Niemniej jednak prawda jest inna. Odpowiednio wychowany kot ma okazję stać się przyjacielem rodziny oraz na pewno nie będzie stanowił zagrożenia dla nas oraz dla naszych dzieci. Koty przystosowane są do życia na podwórku jednakże jak poczują właściwą opiekę jak i naszą klarowną miłość na pewno mieszkanie w domu nie będzie stanowiło dla nich problemu.

Kot podobnie jak pies potrafi wynagrodzić okazaną mu pomoc. I właśnie dlatego jest to odpowiedni etap by uczyć własne dziecko wrażliwości oraz szacunku do innych mniejszych istot. Sporo osób uważa, iż kot nadaje się wyłącznie do mieszkania na podwórku czy też także w piwnicach czy innych pomieszczeniach. Jednakże prawda jest inna, co potwierdza punkt sprzedaży Akcesoria dla kota. Jakim sposobem wiadomo są gatunki tych zwierząt, które są bardzo drogie oraz potrzebują specjalnej opieki. Wtedy nie można je zamknąć w piwnicach gdzie z pewnością nie będą czuły się dobrze.

Jeśli niemniej jednak decydujemy się na koty podwórkowe oraz chcemy je trzymać blisko siebie powinniśmy wiedzieć jak je przekonać do tego pomysłu. Z pewnością wypada dać im miejsce do spania w owym czasie kot poczuje, iż właśnie w tym miejscu ma prawo w zimne dni ogrzać się. Ważne jest też danie mu kuwety przez co nie będzie chciał uciekać nam na podwórko. Jednak najistotniejszym detalem jest dbanie o jego żywienie. Regularnie poddawane jedzenie błyskawicznie nauczy kota oraz co najważniejsze przyzwyczai go do naszej osoby.

W owym czasie będziemy mieć pewność, że kot zawsze będzie do nas wracał nawet jak na parę godzin pójdzie pozwiedzać okolicę. Z pewnością nie wolno trzymać kota na łańcuchy lub także biciem uczyć go mieszkania z nami. Tak traktowane zwierzę nigdy nam nie zaufa i przy pierwszej dogodniejszej okazji po prostu od nas ucieknie. Kot czy pies musi czuć się bezpiecznie u nas i ma obowiązek wiedzieć, iż nic złego go nie spotka wówczas prędko przyzwyczai się do nas i do wspólnego mieszkania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz