Który rodzaj masażu klasycznego wybrać?

Do masażysty na ogół wybieramy się z polecenia doktora. A przynajmniej powinniśmy. To medyk, na podłożu wywiadu zdrowotnego, dobiera właściwy zestaw i ilość zabiegów. Masażysta musi dostać ogólne informacje, żeby rzeczywiście nam pomóc. Niemniej jednak w trakcie zabiegu jesteśmy w stanie poprosić o zintensyfikowanie pewnych technik, które w szczególności nam służą. Efekt terapii wiąże się też z indywidualnymi predyspozycjami organizmu.

Właśnie dlatego dużo zależy od naszych intymnych spostrzeżeń. Po każdej sesji powinniśmy od początku do końca obserwować ciało, a również ocenić całkowite samopoczucie. Fundamentalną technologią masażu ciała jest głaskanie. Przyczynia się do złuszczenia naskórka i poprawy krążenia krwi w tkankach. To właśnie dzięki temu są one poprawniej dotlenione i odżywione. Jeśli mamy kłopot ze stawami oraz częstym obrzękiem, rozcieranie efektywnie załagodzi symptomy – wypróbuj masaż dla kobiet w ciąży stargard. Bazuje ono na mocnym ucisku, przez co uciskane komórki rozpadają się. Wzmaga się przepływ krwi oraz limfy, też przez stawy, co łagodzi ból. Kolejna technika to oklepywanie, aktywizujące układ nerwowy.

Wobec tego sprawdzi się dla figur cierpiących na częste nerwobóle i ogólne napięcie ciała. Natomiast ugniatanie działa pobudzająco w głównej mierze na mięśnie. Masażysta, za pośrednictwem właściwych chwytów, przetłacza krew oraz limfę przez tkankę.

Dzięki temu, pacjenci przestają się skarżyć na drętwienie oraz skurcze mięśni. Połączeniem wszystkich wymienionych technik, jest wałkowanie. Sprawdza się dla rozległych bólów pleców i ramion. Jeśli uprawiamy wyczynowo sport, też musimy poprosić o zbiegi oparte na wałkowaniu całego ciała. Dla osób z korpulencją zalega się techniki wstrząsania i wibracji. Ruch drgający niszczy tkankę tłuszczową, oraz wspomaga przepływ płynów w organizmie ludzkim. Nie zapominajmy także, iż odpowiedni gabinet masażu dysponuje wieloma olejkami oraz kremami, o rozmaitym działaniu. Mogą to być substancje rozgrzewające, lub też chłodzące. Najporządniej spytać przed sesją, czy jesteśmy w stanie wybrać odpowiadający nam towar. W lato skorzystajmy z chłodzących właściwości metolu, tudzież zimą przyzwoiciej postawić na wynik grzania mięśni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz