Materac kieszeniowy i jego budowa

Dla wielu osób materace na pierwszy rzut oka mogą pewnie niczym szczególnym się nie różni

. Ale tak naprawdę, istnieją różne modele, wykonane są w różnych technologiach i z różnych materiałów, wypełnień i warstw. Na przykład sam materac kieszeniowy będzie posiadał różne stopnie twardości, a także różną wysokość i różne strefy. Podobnie też jest najczęściej z innymi materacami takimi jak materac kokosowy, czy np. materac lateksowy, w których dodatkowo także każda strona może posiadać inny stopień twardości. Do wyboru także mamy rozmaite pianki.

Wybierając materac najczęściej kierujemy się swoimi preferencjami, czyli tym czy lubimy twardszy czy bardziej miękki materac. Koniecznie jednak zawsze powinniśmy kierować się także wagą użytkownika i dodatkowo, pomocniczo również wzrostem. Producenci materaców dla oznaczenia stopnia twardości materaca, stosują oznaczenie w postaci literki H i tak mam np. materace o stopniu grubości H2, H3 itd. O twardości materaca decydują warstwy które są w nim zastosowane. Także to, co dla jednej osoby będzie idealne, nie oznacza że u nas sprawdzi się tak samo. Dlatego, co bardzo ważne, jeżeli nie mamy pewności, czy dany materac będzie nam odpowiadał pod względem twardości, lub jakiegokolwiek innego parametru, zawsze najlepiej jest przed zakupem poprosić o pomoc i poradę doświadczoną osobę.

Materace kieszeniowe to inaczej materace sprężynowe z zastosowaną nowoczesną technologią, w której to sprężyny zapakowane są niezależnie w oddzielne kieszenie. Tu także istnieją dwa rodzaje materacy kieszeniowych – standard, w których każda kieszeń jest takiej samej wielkości, oraz strefowe, w których te kieszenie posiadają różne wielkości, są mniejsze i większe oraz jest ich ogólnie więcej. Wszystko to ma za zadanie dopasowywać się jak najbardziej idealnie do budowy ciała użytkownika, dzięki zastosowaniu wspomnianych kieszeni, które stanowią punkty podparcia.
O materacach kieszeniowych i ich budowie i użytych warstwach możemy przeczytać na stronie https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14 . W niektórych modelach stosowana jest także warstwa kokosa, która ma na celu utwardzenie materaca ale także dodatkowo ma świetne właściwości zdrowotne oraz termiczne, zapewniając lepszą cyrkulację powietrza.

Warto także zwrócić uwagę, jak i z jakiego materiału zostały wykonane pokrowce. Jednymi materiałami będą interesować się alergicy, a drugimi osoby mające wrażliwą skórę. Dodatkowo łatwe zdejmowanie pokrowca do prania będzie dodatkowym plusem. Niewątpliwie takim innowacyjnym rozwiązaniem, jest w tym przypadku zastosowanie suwaka wszytego aż z trzech stron materaca, zamiast np. jedynie z krótszego boku. Jeśli trafimy na takie rozwiązanie na pewno będzie to dużym ułatwieniem. Tkanina z której pokrowiec na materac jest wykonany, powinna być mocna i solidna, a zarazem delikatna i miła w dotyku.

Wygoda, komfort i przemyślana konstrukcja, dopasowująca się do ciała leżącej osoby, to niewątpliwie cechy dobrego materaca kieszeniowego, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie odpoczywać, relaksować się i spać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz