Nalepki – na jakie artykuły wolno je przyklejać?

Środki syntetyczne zawierając na swoich opakowaniach etykiety w formie piktogramów, które mają służyć za informacje o artykule. Jest zrobione po to, by zwrócić uwagę kontrahenta na ewentualne zagrożenia dla zdrowia lub ewentualnie życia. Taki typ etykietowanie jest obowiązkowy, gdyż wynika z przepisów unijnych.

Każda substancja chemiczna musi posiadać odpowiedni znak towarowy zawiadamiający o działaniu danego farmaceutyku. Niektóre środki są mniej czy też bardziej niebezpieczne, lub wybuchowe i dlatego te wszelkie informacje powinny się odkryć na etykiecie. Co więcej o wiele bardziej niebezpieczne substancje powinny zawierać też informacje o ostrożności w trakcie przewożenia. Dla ułatwienia, stworzono odpowiednie rysunki, jakie umieszcza się na etykietach, aby łatwiej można było odczytać jak niesłychanie toksyczny jest dany produkt.

Ważne jest, aby rysunek był na tyle znaczący, żeby móc go rozpoznać z dalszej odległości. Na dodatek musi on być tak zbudowany, by był zauważony w pierwszej chwili. Kolorystyka takiego rysunku jest także ważna. Jakikolwiek kolor oznacza stopień bezpieczeństwa. Pieczętowanie roślin ma charakter informacyjny oraz edukacyjny – dlatego polecamy drukarki etykiet. Dzięki temu nawet figura jaka pierwszy raz ma styczność z daną rośliną, może zapoznać się z jej wiadomościami. Dzięki temu, iż każda roślina, krzew czy kwiat jest naznaczona, pomaga to w sprzedaży. Etykiety do roślin stosuje się w formie pasków, jakie zapina się na roślinach bądź w formie tabliczek wsuwanych do doniczki lub ziemi. Na doniczki, skrzynki lub pudełka można też przykleić etykiety samoprzylepne, dzięki czemu wiadomość zachowa dłuższą trwałość.

Teraz wykorzystywane są nowoczesne systemy etykietowania. Etykietowanie zezwalaj niesłychanie łatwo i na trwałe oznaczyć rośliny od momentu zasiewu do sadzonek i nawet do procesu sprzedaży. Do roślin wykorzystuje się także etykiety wspomagające. Są one kolorowe, zawierają zdjęcia rośliny, jej opis, rodowód oraz wtyka się je do ziemi. Tak etykieta ukazuje atuty rośliny i zachęca do jej kupna. Na rynku jest dostępnych tysiące rozmaitych etykiet do roślin, każdy może wybrać dla siebie. Są nawet wypunktowane do roślin ozdobnych oraz do owoców.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz