Odmiany blach dachowych – którą wybrać?

Przybył czas na naprawę dachu, który w przeszłości pokryty był papą bądź blachą? Z pewnością nie każdy z nas wie jak postępować podczas jego odnowy. Oto parę wskazówek jak wypada w takim wypadku postępować. Główną czynnością jaką musimy wykonać jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli powstały na nim pęcherze wypada je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a później podkleić. Jeśli natomiast powstały fałdy, należałoby je naciąć oraz podkleić, lub w każdym calu je anulować.

Renowacje dachów z blachy dachowe wolno zrealizować stosując dzisiejsze preparaty. W takim wypadku wszelkie uszkodzone miejsca wypełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – sprawdź także panele dachowe. Na tak przygotowane podłoże nanosi się za pomocą pędzla preparat bitumiczny, którego zadaniem jest nasączenie oraz zmiękczenie papy. Solidność tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat jednak nie jest to tania inwestycja. Występuje wiele sposobów naprawy dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my zademonstrowaliśmy tylko jeden z nich. Coraz więcej obszarów zielonych, parków lub ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Producenci pap odszukali rozwiązanie tego kłopotu- wzbogacili własne oferty o następny towar, a mianowicie o specjalną papę zgrzewalną sprzyjającą do izolacji dachów zielonych, jaka chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do dachów zielonych składa się aż z dziewięciu warstw (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie poprzez korzenie roślin; mata skupiająca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; warstwa wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego rodzaju nie jest jednakże przeznaczona do hodowania wszystkich rodzajów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji oraz w głównej mierze wartość akceptowalnego obciążenia konstrukcji dachu. Ogromną zaletą tego rodzaju blachy dachowe jest pomiędzy innymi duża odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz asekuracja przed uszkodzeniami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, iż artykuł ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, ponieważ któż z nas nie pragnąłby posiadać kawałka zieleni oraz spokojnego miejsca do wypoczynku jedynie dla siebie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz