Okrycie i obuwie do survivalu – w jakim miejscu kupić?

Doświadczonego survivalowca oraz podróżnika najswobodniej poznać po odzieży. Rzecz jasna, gdy powraca on do domu ma prawo ubierać się w sposób właściwy do okazji. Na pewno ma wobec tego w swojej szafie garnitur lub sukienki wieczorowe. W większości wypadków wybiera jednakże strój praktyczny, sportowy. Taki sam, jaki króluje na wyprawie.

Należyte dobranie ubrań zapewnia jakkolwiek powodzenie wyjazdu i może zapewnić bezpieczeństwo oraz przetrwanie w nadzwyczajnie niebezpiecznych i szkodliwych warunkach. To, co pakuje się do plecaka lub też worka podróżnego jest oczywiście uzależnione od strefy klimatycznej, w której będziemy przebywać. Inne rzeczy weźmiemy na pustynie, inne do równikowej dżungli a jeszcze co innego na Syberię. Wszystkie rzeczy powinny posiadać jednak kilka cech wspólnych. Po pierwsze muszą być jak w największym stopniu przydatne. Nie powinny krępować ruchu.

Powinny też zapewnić komfort cieplny, chronić przed nadmiernie wysoką lub ewentualnie zbyt niską temperaturą, a także wiatrem lub nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Ważny jest też odpowiedni dobór obuwia. Ma obowiązek być wykonane solidnie oraz nie powinno nas obcierać. Kiedy tak właściwie kompletujemy ubranie na niebezpieczną wyprawę, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim klimat, w jaki wyruszamy – dlatego wypróbuj buty garsing. Warto korzystać z najnowszych zdobyczy techniki, niemniej jednak także z doświadczenia ludzi egzystujących w terenach, na które jedziemy. Na przykład, jeżeli wyjeżdżamy na Syberię, w jakim miejscu panują rekordowe mrozy przyzwoiciej będzie zaopatrzyć się w specjalnie przygotowane futra reniferów używane przez autochtonicznych mieszkańców, aniżeli nawet w najlepsze kurtki ze sztucznych tworzyw.

Warto za to zadbać bieliznę termiczną, spodnie oraz inne części garderoby wykonane przy zastosowaniu najnowszych zdobyczy techniki. Dzięki temu uda nam się zapewnić sobie jak najwyższy komfort cieplny oraz słuszną cyrkulację powietrza. Ubrania termiczne nie przepuszczają zimna z otoczenia, ale za to sprawiają, iż stworzony przez nas pot wydostaje się na zewnątrz. Jeśli z kolei wybieramy się w klimat gorący warto spakować rzeczy z przewiewnych, oddychających tkanin. Nie wolno również zapomnieć o okryciu głowy, jakie uchroni nas nie wyłącznie przed szkodliwym promieniowaniem słońca, lecz także ukąszeniami insektów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz