Oszczędzanie pieniędzy vs kredyt – co wybrać?

Niewiele ludzi chwilowo jest w stanie zezwolić sobie na większe wydatki. W wielu gospodarstwach domowych jest tak, że starcza od pierwszego, do pierwszego, pomimo tego na zakup czegoś ekstra już nie koniecznie. Okazuje się, że dużo osób nie przemyśli gruntownie swojej sytuacji, kiedy tak właściwie decyduje się na zaciągnięcie zadłużenia. Motywacją niejednokrotnie jest fakt, że korzystna jest ekspresowo większa ilość gotówki, na przykład, na remont kuchni oraz jej kompleksowe wyposażenie oraz jedynym, praktycznym rozwiązaniem wydaje się być zaciągnięcie kredytu.

W pewnych sytuacjach warto jest pomyśleć odwrotnie. Niesłychanie niejednokrotnie zdarza się, że opłacanie rat powoduje niewydolność pieniężną, która może spowodować, że zostanie to w końcu zaprzestane. Każda rata posiada oprocentowanie, a w pewnych sytuacjach również odsetki, co powoduje, że spłaca się więcej, niż się zaciągnęło.

Gdyby tak rozpocząć inwestycję od comiesięcznego odkładania na prywatne konto danej kwoty raty, okazało by się, że wolno nazbierać sporo przez pewien okres czasu, wykorzystać oraz nie oddawać, co potwierdza Kalkulator Raty Kredytu Hipotecznego. Takie działanie zawsze opłacają się trzy razy bardziej, jedynie nie zawsze chce się czekać. Tu już korzystna jest chłodna kalkulacja, czy lepsze jest czekanie, lub zasilanie finansów oraz zysków bankowych. Ubiegać się o kredyt może każda osoba, w każdym banku, bez względu na to, czy jest jego konsumentem, czy jeszcze nie. Wpływu na ostateczną decyzję ten fakt nie ma, jednakże w pewnych sytuacjach taka zależność pomaga.

Kiedy dana osoba jest zaciekawiona wzięciem kredytu, a posiada już konto w jakimś banku, powinna w pierwszej kolejności do tego banku się zwrócić. Niesłychanie niejednokrotnie zdarza się tak, że banki swoim stałym konsumentom proponują zdecydowanie lepsze warunki kredytowania, niż postaciom z zewnątrz. Prócz tego bank nie musi niezmiernie gruntownie sprawdzać danego kontrahenta, ponieważ na podstawie transakcji dokonywanych na jego koncie niezmiernie dużo wolno wywnioskować. Taka historia może być gigantyczny walorem, ale również w niektórych przypadkach wpływać na niekorzyść rozpatrzenia wniosku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz