Profesjonalne usługi Cloud Compunting inaczej plik w chmurze

Aktualnie w szeregu przypadków napotykanym zjawiskiem oraz usługą jest cloud computing, co w tłumaczeniu na język polski świadczy nic innego jak serwer w chmurze. Co to jednakże jest i co on właściwie świadczy? Usługi cloud koncentrują się wokół maksymalizacji efektywności wspólnych zasobów – znacznie więcej na devops.

Zasoby chmury są z reguły dzielone nie jedynie przez wielu użytkowników, lecz także prężnie przydzielone na żądanie. Termin przejście do chmury, w szeregu przypadków spotykany w tym wypadku odnosi się również do odejścia tradycyjnego modelu CAPEX, który świadczy zakup dedykowanego sprzętu oraz deprecjonowanie go na pewien czas, do modelu OPEX, innymi słowy korzystania ze wspólnej infrastruktury chmury oraz płacenie tylko jak ktoś jej wykorzystuje. Zwolennicy sugerują, że usługa cloud pozwala firmom uniknąć wielu kosztów infrastruktury, a skupić się na projektach. Do tego twierdzą także, że opcja ta zezwala przedsiębiorstwom na to by ich aplikacje działały prędzej, stosownie i w głównej mierze wymagając mniej konserwacji, co znowu pozwala jej szybciej dostosować ewentualne zmienne, przede wszystkim nieprzewidywalne w biznesie. Uruchamiamy Windows w trybie awaryjnym.

Żeby tego dokonać, restartujemy naszą klarowną machinę. Już po restarcie, lecz przed załadowaniem się systemu Windows, przyciskamy przycisk F5 aby wejść w tryb wyboru rozruchu systemu i opcje awaryjne. Zobaczymy tam pomiędzy innymi opcje, tryb awaryjny, tryb awaryjny z obsługą sieci, ostatnia korzystna znana konfiguracja, ostatnie działające ustawienie, uruchom system Windows prawidłowo. Wybieramy tryb awaryjny i czekamy na zaokrętowanie się pulpitu awaryjnego. Jeśli wszystko wykonamy dobrze, komputer wznowi działanie, ale co jeśli nie?

Nierzadko bywa, że komputer się najzwyczajniej w świecie zepsuje i wszystkie dane znikają. Nieraz tak się właśnie dzieje. W takim wypadku mogą nam się przydać serwery internetowe czy tak zwany serwer w chmurze, który jest niczym innym jak internetowym dyskiem, na którym możemy przechowywać niezbędne nam dane. To niezwykle dobre rozwiązanie nie tylko ze względu na bezpieczeństwo w trakcie awarii, ale w głównej mierze kiedy nie ma nas w domu a pragniemy skorzystać z zasobów naszego dysku. Wystarczy zalogować się na innym komputerze i korzystać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz