Różne typy kominków

Niepowtarzalne, objawiające pewną myśl, indywidualne i w pełni zgodne z szkicem właściciela – takie oczywiście są kominki artystyczne. To dobry pomysł dla wszelkich, którzy doceniają własną wyrazistość. Planując wnętrze domu, mogą wyrazić ją przez kominek. Projekty te, realizowane są przez nieduże firmy, zatrudniające artystów. Niektórzy boją się, iż taki kominek ma okazję być niesprawny lub ewentualnie niebezpieczny. Nie ma o co się troskać. Każda firma oferująca usługi projektowe oraz montażowe kominków, zobowiązana jest do testów obronności danego projektu. Kominek artystyczny może być wykończony wszelkim, co nie jest łatwopalne. Najczęściej jest to glina oraz kamienie. Artyści układają je w dowolne projekty, w zależności od wizji posiadacza kominka. Wykończenie takiego paleniska są w stanie stanowić także płaskorzeźby lub mozaiki.

Kultowym sposobem jest również stylizowanie kominka na piece chlebowe lub kaflowe. Wszystko zależy od aranżacji wnętrza, pomysłowości właściciela i zasobności jego portfela naturalnie – przetestuj kominek wolnostojący. Wraz z ciągłą ewolucją mody na ekstrawaganckie wystroje wnętrz, zmieniają się również projekty kominków. To co kiedyś zwano nurtem nowoczesnym, dzisiaj już takim nie jest. Stąd trudno określić, co owym nurtem jest. Nie można z pewnością przypisać mu wyznaczonego, ulubionego budulca wykończeń. Korzysta on bowiem z różnych materiałów. Forma zależy właściwie tylko oraz wyłącznie od właściciela, chociaż jak to najczęściej przy kominkach, dominują proste kształty geometryczne, inaczej prostokąty i kwadraty.

Nieraz można natknąć się na kominki obłe, jednak to już świadczy o szczególnej pomysłowości właściciela. Można odnieść wrażenie, iż przy projektowaniu kominków nowomodnych, wszelkie chwyty są dozwolone. To nie do końca zgodność z rzeczywistością. Naturalnie, rozwiązania techniczne zostawiają wolną rękę pomysłodawcy. Jednak w stylizacji, mimo wszystko obowiązuje jedna fundamentalna reguła – prostota. Niezależnie od budulca i aranżacji projektanci przystosowują współczesne kominki, do stylizacji wnętrza domu, w którym będzie się on znajdował.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz