Techniki terapii zastosowane w Centrum Fizjoterapii i Leczenia Ruchem Twoja Rehabilitacja

Sposoby leczenia stosowane w Centrum Fizjoterapii i Leczenia Ruchem Twoja Rehabilitacja to pewne sposoby, jakie pomogą pacjentkom radzić sobie ze schorzeniami takimi jak gabinet fizjoterapii poznań dzięki czemu chorzy poczują, że są zaopiekowani. Fizjoterapeuci posiadają szerokie kwalifikacje, aby móc stosować do określonych chorób: terapię manualną, metodę NDT – Bobath, metodę IBITA Bobath, metodę PNF dla dorosłych, metodę PNF dla dzieci, pinopresurę, Kinesiology Taping, masaże dowolnego typu, miodoterapię, gimnastykę korekcyjną, gimnastykę leczniczą, kinezyterapię, terapię narzędziową, medyczny trening personalny, trójpłaszczyznową manualną terapię stóp, a także przeróżne metody osteopatyczne. Każda z technik opisana jest na stronie www, czyli pacjentki prędko mogą dowiedzieć się, z czego mogą skorzystać i na czym dane ćwiczenia opierają się.

Z tego względu warto zapisywać się na pierwsze spotkanie, kiedy dokładnie omówiony będzie stan chorego, a metoda rehabilitacji dopasowana będzie na sposób indywidualny. Dobrze będzie na pierwszą konsultację zabrać ze sobą wszystkie dokumenty i wyniki badań. Terapeuta wysłucha dokładnie i będzie zamierzał dotrzeć do powodu dolegliwości. Co znaczące, skoncentruje się także na tym, by przed wyznaczeniem rehabilitacji poddawać pacjenta specjalnym testom, o ile powstanie taka konieczność.

Na pierwszej wizycie opłaca się w takim razie przedstawić własną historię jak najdokładniej. Z terapii mogą korzystać już niemowlęta, ale też seniorzy. Poza doświadczonymi fizjoterapeutami w ośrodku zatrudnieni są trenerzy personalni oraz dietetycy. Zespół specjalistów stale podnosi kompetencje, by chorym oferować usługi na wysokim poziomie oraz pomagać im w radzeniu sobie ze schorzeniem. W rezultacie polepsza się nie tylko kondycja, ale też jakość życia tych osób. Jest to czymś, czego nie można zbagatelizować.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz