Tradycyjna i cechująca się wyrazistym smakiem – chilijska Borgona

Tradycyjna oraz cechująca się wyrazistym smakiem – pochodząca z Chile Borgona jest tym przepisem, jaki pośród licznych pozostałych można wyszukać na witrynie Tragos Del Mundo. Są albowiem w tym miejscu opisane pyszne alkohole z całego świata.

Jest to bez dwóch zdań przepis niepowtarzalny, z jakim można zapoznać się, przeglądając domenę https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/. I to doskonały dowód na to, że na podanej stronie znajdują się jedynie niebanalne propozycje napojów z alkoholem. Burgund to trunek na podstawie czerwonego wina i truskawek. Należy naszykować go w dużych rozmiarów dzbanie. Idealnie będzie nadawał się do spożywania w trakcie obiadów albo imprez towarzyskich. Patrząc na to, że jest to trunek wyjątkowo słodki, to posmak alkoholu jest w rzeczy samej niewyczuwalny. O ile wobec tego internauta nie preferuje nachalnego posmaku alkoholowego, to jest to perfekcyjna opcja dla niego. To rzadko spotykana mieszanka, świetna na ciepłe dni.

Na początku lata, podczas sezonu na truskawki, warto decydować się na zrobienie takiego trunku oraz spróbować czegoś innego. Należy tylko zwrócić uwagę na to, by nie zjeść za wiele owoców z tego napoju, bo nasączone alkoholem mogą szybko zadziałać odurzająco. Przepis na Burgundię jest łatwy do zrobienia. Jest to efektem tego, że zawiera niewiele elementów. Jeśli ktoś ma chęć, to może dodać koniaku do Burgundii. Aczkolwiek to już propozycja dla osób lubiących bardziej mocny smak. Do wykonania wakacyjnego, pochodzącego z Chile trunku potrzebne są: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kosteczki lodu oraz niewiele cukru. Należy umyć a także posiekać owoce. W następnej kolejności, wymieszać je z cukrem oraz odłożyć na 30 minut. Do słoika należy dodać wino, a potem macerowane truskawki. Wszystko należy wymieszać oraz przelać do dzbanka. Wcześniej, dolewając do dzbana parę kosteczek lodu, żeby trunek ochłodzić. Faktycznie, będzie to trunek, jaki zasmakowany pierwszy raz zrobi jak najlepsze wrażenie oraz na długo zostanie w pamięci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz