Trening oraz terapia z coachem – co masz możliwość zyskać?

W wielu przypadkach się zdarza, iż człowiek, żeby zmienić swój punkt widzenia, ma obowiązek zmienić swoje środowisko. Góry zawsze były dla człowieka dużym wyzwaniem, wzorem stabilności, siły oraz spokoju. Z punktu spostrzegania coachingu, są niezwykle należytym punktem do prowadzenia szkoleń ćwiczebnych, które są połączone z trudem fizycznym.

Coaching często korzysta z wsparcia natury w swoich szkoleniach. Góry są niesłychanie dobrym otoczeniem dla człowieka. Wędrując po wyżynnych szlakach, automatycznie odczuwamy odpowiedzialność za drugiego człowieka, co niezmiernie nas motywuje we wszystkich naszych działaniach. Staramy się być opiekuńczy, korzystni, reagujemy na jakikolwiek przejaw niebezpieczeństwa. Konstruujemy dwustronne zaufanie w wspólnocie. Jeśli takie odczucia będziemy w stanie przenieść na teren miejsca pracy, to oznacza, że szkolenie coachingowe jak najbardziej się powiodło.

Coach jest naszym przewodnikiem, opiekunem, kompanem, ale on tylko podpowiada oraz pyta. Rozwiązanie problemów oraz odpowiedzi na trapiące nas pytania i niepewności musimy odszukać sami. Szkolenia coachingowe rekomendowane są dla ludzi indywidualnych i zespołów pracobiorców, mających przed sobą rozplanowane cele. W wypadkach pojedynczych, coaching pomaga odnaleźć motywację do działania, podwyższyć własną wartość, zmienić punkt widzenia, uwolnić optymizm do nadciągających zmian. W wypadkach grupowych, Coach Elżbieta Jezierska – coaching kariery pomaga odkryć wspólną płaszczyznę, motywację do efektywnej, grupowej kooperacji, uczy odpowiedzialności za wspólników, uczy jak obopólnie się wspierać, jak szanować siebie nawzajem.

Uzasadnia, inspiruje do zmian, ukazuje, w jaki sposób reagować na wprowadzane zmiany, żeby traktować je jako zmieniające przyszłość na poprawniejszą, a nie jako tzw. dopust boży. Uczy jak znaleźć pozytywne wartości w każdych naszych postępowaniach, innymi słowy pozytywnego myślenia. Wydaje się, iż coaching, jaki opiera się na nadzwyczaj prostych zasadach, w krótkim czasie zagości w wielu lokalnych przedsiębiorstwach, ponieważ w obecnych czasach wszyscy potrzebujemy motywacji do naszych dalszych działań i wsparcia nie wyłącznie naszych bliskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz