Upływ czasu a zjawisko gry komputerowej Tetris

Legendarna już gra komputerowa Tetris, powstała w 1985 roku. Twierdzi się, że nie była nowo stworzoną grą, a tylko stanowiła łatwiejszą edycję złożonej gry Pentomino. Przez wiele lat toczył się spór o prawa do niej. Pomimo to, zyskała rzeszę hołdowników, jacy przeznaczyli dużo czasu na rozgrywki, pobijając tym samym coraz to pokaźniejsze, własne i cudze osiągnięcia. Ktokolwiek, kto posiadał komputer, czy również przeróżnego typu konsole, koniecznie musiał posiadać grę Tetris.

Właściciel takiej gry był w stanie się nią szczycić przed innymi. W nowoczesnych czasach wolno ją posiadać nawet w telefonach komórkowych, czy innych nowoczesnych urządzeniach. Co więcej, nie potrzebuje instalowania, a tylko otworzenia słusznej strony internetowej, ponieważ istnieje możliwość bezpłatnej gry online w przeglądarce internetowej. Jest to bez wątpienia ułatwienie dla dużej grupy osób, które z rozmaitych przyczyn nie pragną, nie umieją, lub też najzwyczajniej w świecie nie mogą mieć jej bezpośrednio na swoim sprzęcie.

Jest to jednak rzadkością, albowiem gra ta nie wymaga, by komputer, lub też inne urządzenie posiadało najwyższej jakości predyspozycje, czy też imponującą ilość wolnego miejsca. Inną jej zaletą jest również fakt, że w odróżnieniu od wielu innowacyjnych gier, wystarczy posługiwać się wyłącznie kilkoma – zwykle czterema – przyciskami klawiatury.
Za dowód wiecznej renomy klasycznej gry Tetris, z powodzeniem są w stanie posłużyć Mistrzostwa Świata w Tetris, zapoczątkowane 2010 roku w Los Angeles. Są to nadzwyczaj podniecające i uznawane rozgrywki bardzo dobrych zawodników w idealną wersję tej gry. Innym potwierdzeniem uznania komputerowej gry Tetris jest fakt, iż stanowi ona ciągłą inspirację do powstawania jej oryginalnych wersji, bądź trochę odmiennych zamienników wzbogaconych o nowe bonusy, czy inne atrakcje. Dzieci i młodzież potrzebują coraz to nowych, atrakcyjnych bodźców, wzbogaconych o bajeczną szatę graficzną. Acz jednakże wciąż wiele z nich nie uchyla się od podstawowej wersji gry Tetris, jaka stanowi dla wielu użytkowników główną rolę w dotychczas powstałych komputerowych grach logicznych. Sława, jaką cieszy się ta gra na pewno zezwoli jej na utrzymanie się na rynku przez kolejne, niezwykle długie lata. Co więcej uważa się, że Tetris nie jest pospolitą grą. Dla wielu osób jest ona częścią historii, która przekazywana będzie kolejnym pokoleniom.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz