Wesele – jak przygotowywać kosztorys pełnej imprezy?

Zastój gospodarczy skutecznie utrudnia życie znacznej większości ludzi oraz pracownikom wielu branż przemysłu. Wszyscy powinny wypatrywać możliwości oszczędzania i sposobów na zarobienie jakiegokolwiek dodatkowego grosza. Wydaje się niemniej jednak, iż jest branża, która ani myśli poddawać się kryzysowi. Branża weselna bo, pomimo niedogodności ma się nadal niezmiernie prawidłowo. Ślub bo to na tyle ponadprzeciętny dzień w życiu pary młodej, iż na bok idą często argumenty rozsądkowe a górę biorą emocje i chęć spełnienia marzeń.

Tym samym wydawane są na ten cel wielkie pieniądze. Tym znacznie bardziej, że nieraz na wesele dla własnych dzieci rodzice mają odłożone pieniądze już od wielu lat. Nie ruszane oraz z przeznaczeniem na uroczystość zaślubin czasami leżą w skrzętnie skrywanym miejscu przez długi czas. Kiedy wobec tego nadchodzi ten znaczący moment, chociaż na inne cele szczędzi się środków, na wymarzoną uroczystość pieniądze się znajdują.

Jest w owym czasie bryczka lub ewentualnie limuzyna, jest 150 gości, jest pociągająca sesja ślubna, błyskotliwa suknia i bogato zastawiony stół. Oby również radość z tego dnia trwała w młodych do końca ich dni. Uroczystość zaślubin jako jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka musi być opatrzona odpowiednią oprawą. Tego dnia albowiem dwie osoby na oczach najbliższych składają sobie przysięgę miłości i wierności do końca swych dni.

Staropolskim zwyczajem oprawie tego dnia towarzyszyć musi wesele, na którym orkiestra przygrywa zaproszonym gościom – znacznie więcej o tym na filmowanie wesel. W co niektórych kręgach odchodzi się od tego rodzaju ogromnych uroczystości, niemniej jednak są kręgi, w jakich niestosowne jest nie urządzić wesela, skutkiem tego młodzi bądź rodzice latami oszczędzają aby zdołać przygotować stosownie duże przyjęcie. A w pewnych sytuacjach nawet zaciągają kredyty na ten cel.

Mottem przyświecającym temu przedsięwzięciu jest sarmackie „zastaw się a postaw się”, co niestety może wywoływać duże tarapaty finansowe. O ile, jeżeli pieniądze były latami odkładane, to młoda para w nowe życie wkracza z pustym stanem konta, o tyle, w wypadku zaciągania kredytu, rozpoczynają wspólną drogę ze znacznym obciążeniem finansowym. Warto wobec tego czasami wbrew konwenansom, samemu rozstrzygać o oprawie tego uroczystego dnia oraz własnej przyszłości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz