Witaminy – zdrowie i uroda dla każdego

To nie bajka ani mit. Przyjmowanie witamin gwarantuje nam zdrowe ciało i zdrowy umysł każdego dnia! Witamin jest niemniej jednak tak dużo, że trudno byłoby opracować dietę, jaka zawierałaby je wszystkie i jeszcze do tego w idealnej, przyswajalnej dawce. W następstwie tego z pomocą przychodzą aceite de arbol de te, które kompleksowo są w stanie dostarczyć naszemu organizmowi należytą dawkę witamin. Wymieńmy kilka najważniejszych z nich, jakie są odpowiedzialne za zdrowie stworzonego przez nas organizmu. Jedna z najważniejszych to kwas foliowy – witamina B9, obowiązkowa za kondycję nerwową ludzkiego organizmu. Wspomaga też rozwój dziecka w łonie matki. Pomaga w momentach obniżonej koncentracji. Działa wspomagająco w leczeniu osób chorujących na depresję i schizofrenię.

Następną istotną witaminą jest witamina K, która odpowiada za krzepnięcie krwi. Jest niezmiernie pomocna, bo zapobiega krwotokom oraz krwawieniom wewnętrznym oraz krzepnięciu krwi. Ogranicza zbytnie krwawienie miesiączkowe. Jest też istotną pomocą dla osób chorych na osteoporozę, dzięki temu że zmniejsza utratę wapnia. Przyspiesza też proces zrastania się kości. Równie znaczącą witaminą jest także witamina A, która jest silnym antyoksydantem i działa oczyszczająco na ciało. Zwiększa naszą odporność oraz minimalizuje działanie wolnych rodników. Jej obecność w organizmie powoduje zwiększoną produkcję przeciwciał oraz wzmożoną produkcję cytotoksycznych komórek T, jakie utrudniają dostęp bakteriom oraz wirusom do naszego organizmu.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich witamin oraz ich funkcji, tak wiele ich jest. Należy jednakże pamiętać, by swoją kurację dietetyczną czynić przede wszystkim bogatą w jak największą ilość witamin oraz minerałów, by napełniać się zdrowiem oraz nienaganną formą przez długie lata. Najwięcej witamin mają oczywiście owoce i warzywa, skutkiem tego zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim powinniśmy pamiętać o ich spożywaniu w znaczących ilościach. Poza sezonem warzywnym jesteśmy w stanie korzystać z mrożonek lub stosownie wcześniej zrobić przetwory, które osłodzą i umilą nam zimowy czas. Z pewnością też suplementy diety wspomogą nasz jadłospis oraz pomogą w dostarczeniu odpowiedniej dawki witamin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz