Własny basen – w jakim miejscu zamówić?

Prywatny basen we własnym mieszkaniu będzie wielką atrakcją. Dzięki niemu mamy możliwość odpoczynku i relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Osobisty basen dodaje jego właścicielom prestiżu. Konserwacja domowej pływalni nie jest skomplikowana to właśnie dzięki współczesnym systemom zapewniającym filtrowanie oraz odkażanie wody. Czy tylko ludzie zamożni mogą pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? W większości wypadków umieszcza się go w piwnicy. Najprawidłowiej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku projektowania domu.

Jak najbardziej, następnie też wolno dobudować basen, lecz będzie się to kojarzyło z wyższymi kosztami wynikającymi z przystosowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, że możemy w nim pływać niezależnie od pory roku. Kontrolowanie należytej temperatury w pomieszczeniu, w którym mieści się basen jest nadzwyczaj ważne. Należy zagwarantować w nim jak bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, która powstaje za kwestią parowania wody.

Parowanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeżeli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Porządnie byłoby zainstalować w pomieszczeniu też osuszacz wody bądź klimatyzację. Jeżeli nie mamy możliwości zbudowania basenu wewnątrz domu możemy zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie. Trzeba jednak najpierw uczynić na danym obszarze poziom wód gruntowych i rodzaj gleby. Najwygodniej będzie zbudować basen ogrodowy jak najbliżej domu.

Jest to ważne ze względu na niezbędność podłączenia instalacji elektrycznej oraz wodnej. Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, dzięki czemu będziemy posiadać zagwarantowany komfort i dyskrecję – taki basen dostarczy producent Lepsod. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku gdyż powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości i 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy jedynie nam głębokość około 1,5 metra. Niewątpliwie jesteśmy w stanie się zdecydować na bardziej natężony basen, jakkolwiek wówczas wydatki jego powstania i użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona perfekcyjna ze względów gospodarczych oraz użytkowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz