Z jakiego powodu Indie? Sprawdź oraz przeżyj niezapomnianą wycieczkę

Filmy mają w sobie jakiś fenomenalny czar, który uwodzi już pokolenia. Chociaż jednak wiele jest filmów właściwych, to jednakże w oczy rzucają się różnice miedzy produkcjami z pojedynczych krajów. W największym stopniu komercyjne jest kino amerykańskie. Na sztukę stawia poniekąd kino europejskie, jakie zostaje niezależne oraz woli raczej niskobudżetowe produkcje. Na ich tle gruntownie inaczej prezentuje się kino azjatyckie.

W trakcie kiedy kino chińskie stawia poniekąd na sztuki walki, to wszelkie indyjskie wytwórczości mienia się odcieniami tęczy, uwodzą własnymi zapachami i dźwiękami. Indie zasłynęły już ze swojej kinematograficznej manufaktury, Bollywood, która co roku wypuszcza dziesiątki filmów. Do typowo indyjskich produkcji, jakie zdobyły uznanie na całym świecie kategoryzuje się m. in. film Od czasu do czasu słońce, od czasu do czasu deszcz. W dużej mierze to właśnie fascynacja Bollywood przyciąga do Indii coraz większe rzesze podróżników.

Jednak kraj ma również inne znaki oraz symbole rozpoznawcze. Przede wszystkim indyjskie wywodzi się białe mauzoleum Tadż Mahal lub też wschodnie systemy filozoficzne – przetestuj jasnowidzamala.pl – podróż do Indii. Każdy z krajów świata posiada jakiś swój znak rozpoznawczy, który odróżnia go od innych. Kontrasty szczególnie zauważalne są pomiędzy krajami, jakie położone s,a na innych kontynentach. Z europejskiego punktu widzenia bardzo egzotyczne wydają się Indie, jakie przyciągają coraz to większą liczbę oczarowanych nimi podróżników. Od razu w oczy rzuca się bogactwo indyjskich barw.

Niesłychanie reprezentatywna jest również typowo indyjska kuchnia, jaka przesiąknięta jest zapachem korzennych przypraw. Indie to niemniej jednak nie wyłącznie raj dla zmysłów. To też kraj, jakiego historia oraz kultura sięgają daleko w przeszłość. Indyjska kultura jest uznawana za jedną z najstarszych na świecie, a zwłaszcza popularne i cenione są jej systemy filozoficzne i medytacyjne, głównie buddyzm i poglądy co niektórych dzisiejszych guru, jak chociażby Osho. Dały się im już uwieść miliony ludzi ze świata Zachodu, których rozczarowała nowoczesność. Nowoczesne Indie zasłynęły więc jako kraj licznych środowisk medytacyjnych w których siebie wypatrują co roku miliony ludzi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz