Z jakiej przyczyny czasami należałoby założyć własną firmę?

Samozatrudnienie dumnie dźwięczy – chociaż dla niektórych. Bo dla innych to zajęcie od rana do nocy, bez pakietu społecznego, bez stałej pensji, teoretycznie bez właściciela dużej korporacji, niemniej jednak praktycznie jednak z szefem. W momencie, kiedy polski rząd wpisał ulgi w składkach na ZUS dla nowo powstających małych firm, duża grupa szefów zademonstrowało swoim pracownikom nieciekawą ofertę. To znaczy pozostaną oni zwolnieni z pracy, w zamian za to założą sobie własną działalność gospodarczą, wykorzystując z obniżonych składek na ubezpieczenie, oraz będą wykonywać całkowicie tę samą pracę, co uprzednio, niemniej jednak na nowych warunkach.

Z tym, że te warunki w żadnym wypadku nie są nowatorskie, zostaje stary szef oraz stara praca, nowy jest tylko obowiązek comiesięcznego rozliczania się z urzędem skarbowym oraz niebezpieczeństwo kontroli oraz sankcji w postaci kasowania zniżek zusowskich. Wszystko poprzez to, że, żeby przeciwdziałać takim oczywiście pragmatykom inaugurowanym przez szefów, rząd nie zezwala na to, żeby ludzie, jacy zakładają własną jednostkę, egzekwowali zlecenia wyłącznie dla własnych byłych pracodawców.

Młode pokolenie wchodzące oczywiście na rynek pracy to już nie są zastraszeni ludzie, jacy gotowi są za drugorzędne grosze pracować od świtu do nocy. Nie chcą oni przyjmować nieinteresujących propozycji, przeglądając oferty pracy grymaszą oraz wybrzydzają. Ma prawo się wydawać, że to zła cecha, że w ten sposób przenigdy nie odnajdą pracy, nie uniezależnią się od rodziny, że tym sposobem powiększą rzeszę bezrobotnych – przetestuj na przykład pomysł na Maszyny do lodów. A jednak to nieprawda. Duża grupa młodych ludzi najzwyczajniej w świecie inaczej niż ich rodzice patrzy na życie. Nie chcą być niewolnikami swojej pracy, oni chcą czerpać z niej nie tylko radość oraz satysfakcję, lecz także pieniądze. I nie ma w tym nic złego, bowiem jeżeli odrzucimy wszystkie nasze lęki oraz niepokoje, to pojmiemy, że tak właśnie powinno być – praca powinna cieszyć oraz pozwalać na godne życie. Kiedy taki młody człowiek nie znajduje dla siebie niczego właściwego najzwyczajniej w świecie siada oraz myśli, a kiedy ma już pomysł na interes, nic nie jest w stanie go zatrzymać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz