Zmora sprawdzianu na prawko – ile kosztuje zdanie prawa jazdy?

WORD do czasu pełnoletności kojarzy się zwykle tylko z edytorem tekstu. Dopiero kiedy rozpoczniemy przygodę z prawem jazdy, zaczynamy kształtować ten skrót jako Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. WORDu nienawidzą bodajże wszyscy, jacy mieli okazję zdawać sprawdzian na prawo jazdy. Egzamin sam w sobie jest nadzwyczaj stresujący, a dodatkowo fakt, że nie jest on tani, jeszcze bardziej drażni wszystkich kandydatów. Wszyscy się bodaj zgadzają co do tego, że najtrudniejszym momentem jest nastawienie do samochodu i przywitanie się z egzaminatorem.

Zwięzłe uregulowanie formalności i zaczynamy egzamin na prawo jazdy. Odpalamy silnik, dłonie nam się trzęsą jak nigdy. Jest to bardzo ekstrawaganckie, bo jakkolwiek na kursie wszystko szło nam niezmiernie łatwo. Dodatkowo egzaminatorzy wydają się jedynie wyczekiwać na potknięcie kandydata, tak jakby czerpali przyjemność z odwlekania w czasie marzeń o prawie jazdy.

Sporo osób popełnia łatwe podstawowe błędy – przy ruszaniu gaśnie im silnik, nie mogą wyrobić się na łuku. O własnym aucie fantazjuje dużo osób. Jest to jednak stosunkowo kosztowna inwestycja. Po pierwsze wypada zrobić Kurs kwalifikacji wstępnej Częstochowa, które jest dosyć kosztowne. Kiedy już mamy prawo jazdy, możemy już spokojnie kupić pojazd. Kupno, nawet używanego samochodu to jednak też dosyć znaczny wydatek. Do tego wszystkiego dochodzi ubezpieczenie i koszty utrzymania (paliwo, naprawy itp.).

W jaki sposób w następstwie tego widać, zakup pojazdu łączy się z dużymi kosztami. Prócz nich, ma okazję zdarzyć się taka sytuacja, że dostaniemy mandat, za złamanie któregoś z rozporządzeń ruchu drogowego. Pojedynczy mandat ma prawo nas kosztować kilkaset złotych Gorzej, jeśli utracimy prawo jazdy. Ma prawo tak się zdarzyć, gdy przekroczymy liczbę dozwolonych punktów karnych, lub ewentualnie policja uzna, że stanowimy nadmiernie gigantyczne zagrożenie na drodze. Kiedy zostanie nam odebrany dokument musimy powtórnie wystąpić o uzyskanie prawa jazdy, inaczej, innymi słowy, musimy dodatkowy raz przystąpić do egzaminu. Wystarczy jedynie niemniej jednak jeździć zgodnie z prawem, a nie powinniśmy mieć takich problemów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz